Hakkımızda

Kimya mühendisi olarak, 2000 li yıllardan günümüze, suyla ilgili bilgi ve teknolojik süreç iyileştirmeleri ve yaptığım bilimsel ürün geliştirme ve uygulama çalışmalarım sonucunda Water Vital SU YAŞATMA teknolojilerini icad ettim, oluşturdum ve geliştirdim.

Suyla ilgili problemleri, ar-ge çalışmalarım sonucunda daha detaylı şekilde kimyasal etkileri çözdük. Suyun değişik özelliklerini öğrendik ve geliştirilebilecek özelliklerini keşfettim ve kimyasal süreçlerdeki etkileri inceledim. Dünyada bu konuyla ilgili az sayıda çalışma var.

Ülkemizde geliştirilen böyle bir teknolojik ürünün tüm dünyaya teknolojik ürün olarak ihracatını sağlamak ana hedefimizdir. Bu kapsamda destek olan tüm yerli firmalara, değerli müşterilerimize çok teşekkür ederiz.

Saygı ve sevgilerimizle,
Water Vital, Suyaşatma Ailesi.

Su Yaşatma Teknoloji Nedir?

Su yaşatma teknolojisidir. Doğa prensibiyle çalışır, yerine ikame edecek başka bir teknoloji ya da işlem yoktur. Moleküler Rezonans prensibi ile çalışmaktadır.

Water Vital cihazlarının içindeki Akıllı Sıvı, yaydığı titreşimlerle iyileştirilecek suyla temas etmeden rezonansa girerek suyun yeniden yapılanmasını sağlamaktadır.

Suyunuzu ve gıdalarınızı doğal, sağlıklı (hegzagonal) yapısına dönüştürürken su kullanım alanlarında oluşan kireç, korozyon ve bakteri gibi problemleri kontrol altına alarak tasarruflar sağlayan doğal bir teknolojidir.

Sıfır sarfiyatla çalışan, enerji kaynağına ihtiyaç duymayan bir sistemdir. Servisi, parça değişimi, tamir-bakımı yoktur. Nakliyesi ve montajı son derece kolaydır. Atık üretmez. Dünyada 55 ülkede yaygın olarak kullanılmaktadır. Çevreci kurumların destek verdiği bir teknolojidir.

Water Vital; Arıtma, Filtre, Mıknatıs, İyonizer, Su Yumuşatıcısı, değildir. Water Vital Su Yaşatma Teknolojisi Ürünleri %100 Türk Malı olup 5 Yıl Garanti ile size en iyi sonuçları veren sağlıklı su yaşatma teknolojisidir.

Su Yaşatma Teknolojisinin Özellikleri

Su moleküllerinin grup yapısı küçük, düzenli, kararlı, enerjisi yüksek kristal yapısı düzgün hexagonal hale döner. Yüzey gerilimi % 18’ e varan oranda düştüğünden, su daha yumuşak hal alır. Suyun yüksek derecede düzenli moleküler yapıya ulaşması ile çözünmüş oksijen miktarı artmaktadır.

Faydalı bakterilerin gelişimini teşvik ederken zararlı bakterileri pin-point (iğne ucu bakteri) formuna dönüştürerek dirençsiz hale gelmelerini sağlar.

Sudaki kalsiyum karbonat yapısını yüzeye tutunamayan forma dönüştürür. Dolayısı ile mevcut kireçlenmede çözünme ve temizlenme sağlanırken yeni kireç oluşumu azalır.

Su molekülleri ile metal iyonları arasındaki manyetik bağ etkisi azaldığından korozyon etkisi 24 kat azalır.

Sudaki kimyasal toksinler ve ağır metaller kimyasal olarak filtrelense bile frekansları suyun belleğinde elektromanyetik dalga olarak kalmaktadır. Water Vital bu negatif dalgaları ortadan kaldırmaktadır.

Çözme kabiliyeti, oksijen miktarı ve fiziksel gücü artmış suda kimyasalların kullanımı azalırken zararlı etkileri de azalır.

Görülmektedir ki suyun; doğal ve sağlıklı yapısına dönebilmesi ve suda oluşan problemlerin kontrol altına alınabilmesi için Water Vital Su Yaşatma Teknolojisi’ne ihtiyacı bulunmaktadır.

Water Vital Su Yaşatma Teknolojisi ile sağlanan su tasarrufu, kimyasal kullanımlarında azalma, enerji verimliliğindeki artış ve atıklardaki iyileşme, çevreyi ve doğayı korumaya yardımcı olur.

“Çevreye Duyarlılık ve Enerjinin Verimli Kullanılması” ve “Çevreye Duyarlılık Standartları” kapsamında Yeşil Yıldız ve Beyaz Yıldız gibi kalite belgelerinin kriterlerine ulaşmakta ve bu kriterlerin sürdürülebilirliğini sağlamakta güçlü bir destektir.

Water Vital® Su Yaşatma Teknolojisinin Kullanıldığı Alanlar

null

Yumuşatma Sistemleri

Water Vital ile, suyun kazandığı yeni, karakteristik özelliklere bağlı olarak yumuşatma sisteminin ters yıkama aralıklarını uzatabilir, hatta ham suyun kalitesine bağlı olarak da tamamen devre dışı bırakılabilir Sistemde %30-60 arasında; Rejenasyon Suyu, Tuz ve Enerji tasarrufu sağlar.
null

Atık Su Sistemleri

Sistemin başından yapılan iyileştirme ile; Atık su değerlerinde iyileşme sağlanır. Pis su giderleri, lavabolar ve wc’lerde bakteri kontrolü sağlanır Septik kokuların tamamına yakını ortadan kalkar. Atık standartlarına uyum konusunda önemli katkılar sağlar. Daha sağlıklı bir ortam oluşturulur.
null

Isıtma, Soğutma ve Buhar Sistemleri

Water Vital’in kireç, korozyon, kışır, yosunlaşma ve bakteri problemlerinin çözümüne sağladığı katkı ile kimyasal kullanımları azalır. Enerji verimliliği artar. Tamir-bakım ve parça değişim aralıkları uzar. Make up ve blöf aralıklarının uzamasını sağlar.
null

Kimyasal Kullanımları

Üretimdeki proses suyunun yüzey geriliminin düşmesi, çözme kabiliyetinin artması sonucunda kimyasallardan maksimum verim alınır ve kimyasal tüketiminde azalma sağlar.
null

Havuzlar

Havuz suyu daha sağlıklı, hijyenik ve güvenilir olur. Havuz suyu parlaklığı artar. Göz ve cilt tahrişlerinin oluşumu azalır. Havuz kimyasallarında %30 – 50’ e varan oranda tasarruf sağlar. Bağlı klor ve alkalinite gibi değerlerde iyileşme sağlar. Yosunlaşma ve bakteri üreme koşulları daha kontrollü olur. Klor tuzlarının havuz sistemine verdiği zarar önlenir. Kesif klor kokusu önemli oranda azalır.Havuz suyu standartlarına ulaşma ve sürdürme kolaylığı sağlar.Havuz kalite belgesi alınmasına önemli katkı sağlar. Havuz tesisatında kireç, korozyon ve bakteri oluşumu azalır.
null

Matbaa

Daha güçlü renkler ve kontrast zengini resimler olur. Boya daha homojen yayıldığı için renk dalgalanmaları ortadan kalkar.Alkol kullanımının azalmasını sağlar. Baskıdan sonra kuruma hızı artar. Geç kurumadan kaynaklanan renk dağılmaları azalır. Baskı geçişleri azalır. Hazne suyunun kokusuz, temiz ve berrak olmasını sağlar.Hazne suyunda köpüklenme azalır.Hazne suyunun değişim aralığı uzar.Hazne suyu için kimyasal katkı maddelerine ihtiyacı azalır.Havuz tesisatında kireç, korozyon ve bakteri oluşumu azalır.
null

Sauna ve Spa

Cilt ve saçlarda parlaklık, yumuşaklık ve pürüzsüzlük hissedilir. Yüksek su ve buhar kalitesine ulaştırarak, müşteri memnuniyetini artırır. Sauna–buhar odalarında, ısı ve buhar verimliliği artar. Yosunlaşma ve bakteri üreme koşulları daha kontrollü olur. Sauna – Spa sistemlerindeki kireçlenme ve korozyon etkisi azalır.
null

Bitkiler ve Peyzaj

Bitkiler daha iyi gelişir, yapıları daha canlı ve kuvvetli olur. Topraktaki demir ve fosforon çözülümünü kolaylaştırır. Çiçeklenmeleri artar. Bitki hastalıkları yüksek oranda azalır. Gübre ve bitkisel ilaçlara ihtiyaç azalır. Sulama sistemlerinde kireç ve kışırdan oluşan tıkanmalar azalır. Sulama sistemlerinin bakım aralıkları ve kullanım ömürleri uzar.
null

Otaklav

Cihazdan çıkan ekipmanlardaki kireç ve pas lekelerini kontrol altına alınır. Cihazlardaki rezistansların kullanım ömürleri uzar. Cihazların arıza, tamir, bakım aralıkları ve kullanım ömürleri uzar. Otoklavların hijyen verimliliği artar.
null

İçecekler

İçeceklerde lezzet artışı sağlanır. Yumuşak ve yoğun bir tat oluşur. Daha küçük karbondioksit kabarcıkları oluşur mayalı içeceklerde mayalanma süresi kısalır.
null

Sağlık

Vücut dengemize uyumlu, hegzagonal yapıda sağlıklı suyu kullanma imkânı sağlar. Vücudumuzda biriken asidik toksinlerin detoksu kolaylaşır.Oksijen miktarı artar. Sudaki kimyasalların kokusunu azaltır ve tadını iyileştirir. Klorun zararlı etkisi % 70’ e varan oranda azalır. Kimyasalların, ağır metallerin, elektro manyetik frekansların suya yüklediği zararlı etkileri azaltarak vücut direncini arttırır. El ve cilt tahrişlerinde azalma sağlar.
null

Mutfak ve Gıda

Yemekler ve içecekler daha sağlıklı, lezzetli ve doğal aromasında olur. Gıdalar daha kısa sürede pişer ve taze kalma süreleri uzar. Sebze ve meyvelerin kimyasallardan temizlenmesi daha kolay olur. Mutfak ekipmanlarının tamir-bakım ve parça değişim aralıkları uzar. Bulaşıklar daha lekesiz ve hijyenik olur. %20-50 oranında deterjan kullanımı azalır.Makinalarda enerji tasarrufu sağlanır. Çöplerde bakteri kontrolü sağlar.
null

Et ve Et Ürünleri

Yıkama suyunun kimyasalsız doğal iyileştirilmesi ürün kalitesini arttırır. Yıkama suyu kalitesi ile lezzet artışı sağlanır. Ürünlerin taze kalma süresi uzar.Koku oluşturan etkenler minimize edilir. Salamura ürünlerde tuz kullanımı azalır.
null

Süt ve Süt Ürünleri

Süt kalitesi artar.Süt ve süt ürünlerinde lezzet artışı sağlar. Süt işleme tesislerinde ekipmanların temizliğinde kullanılan kimyasal maddeler %25-%50’e varan oranda düşer. Mikrobiyolojik kontrol sağlanarak ürün kalitesi artar.Ürünler düzenli ve sabit bir asit eğrisine sahip olur.
null

Un Üretimi

Tavlamada su buğday tanesine homojen şekilde yayılır. Kırıcı ve öğütücü valsler zorlanmadan düşük amperde çalışır. Siloların verimli kullanılması sağlanır. Suyu daha kısa sürede bünyesine aldığı için tavlama süresi kısalır. Kırıcı ve öğütücü valslerin kullanım ömrü uzar. Enerji tasarrufu sağlanır. Üründe gluten, enerji, indeks, su kaldırma kuvveti ve direnç değerlerinde artış gözlenir. Buğdayın kepek kısmı net ve temiz ayrılır, bu sayede daha beyaz un elde edilmesini sağlar. Undaki bakteri oranı düşer.Unun raf ömrü uzar. Özellikle tavlama ünitesi sıcak su ile olan proseslerde kireç, korozyon ve kışır oluşumu kontrol altına alınır.
null

Banyo, Çamaşır ve Mutfakta

Kimyasalların hastalık oluşturma riskinin yüksek olduğu banyo suyu daha güvenli hale gelir. Cilt tahrişleri azalırken, saçlar daha yumuşak ve parlak olur. Duş başlıklarında oluşabilecek bakteriler daha rahat kontrol altına alınır. Çamaşırlar daha yumuşak, temiz ve hijyenik olur.%20-60 arasında deterjan ve yumuşatıcı tasarrufu sağlar. Çamaşırlarda kimyasal atık tutulumu azalırken çamaşırların kullanım ömürleri uzar. Pis su giderleri, lavabolar ve wc’lerde bakteri kontrolü sağlar. Makina ve teçhizatların parça değişim ve tamir-bakım aralıkları uzar. Makinalarda enerji tasarrufu sağlanır. Septik kokular %60-95’ e varan oranda azalır. Endüstüriel Bulaşık Marinalarında %40–60 kimyasal tasarrufu sağlar rezistanslarda kireç oluşumunu azaltır. Yağ tutucularda bakteri kullanımını azaltır koku problemi olmaz ve sudaki okjizen oranı yükselir. Mutfakta zemin kaymaları azalır.
null

Unlu Mamüller

Hamur daha fazla su alır ve homojen olur. Buğdayın tadı ortaya çıkar. Hamur daha pürüzsüz olur, makinelerde daha iyi işlenebilir. Kullanılan maya %20 -30’e varan oranda azalır. Ürün daha ince kabuklu
ve rengi daha doğal olur.Daha uzun süre taze kalır ve ufalanmaz. Daha pürüzsüz, daha hafif ve daha yumuşak olur. Doğal ekşi mayalı ekmekler daha hafif ve aroması daha ön planda olur. İslim ve su borularında kireçlenme etkisi azalır. Sediment ve korozyon oluşumu azalır. Kullanılan kimyasal ve deterjanlar daha az kullanılır. Bakım aralıkları uzar.Temizlik işleri kolaylaşır. Kazan ve tepsiler daha kolay temizlenir.
null

Tarım

Topraktaki minerallerin çözünme oranı artar. Bitkinin gelişimi hızlanır. Yapıları daha canlı ve güçlü olur. Bitkilerdeki her çiçek ürüne dönüşür. Gözle görülecek ölçülerde hasat artışı olur. Ürün kalitesi artar. Bitkilerdeki mantar hastalığı oluşmaz. Gübre ve kimyasal kullanımı azalır. Toprağın elverişli kalmasını sağlar.  Sulama sistemlerinde kireçlenme etkisi azalır. Bakım ve temizlemeye gerek duyulmaz. Sulama sistemlerinde meydana gelen biyofilm oluşumu geriler.
null

Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılığı

E.coli, Koliform, Amonyum, Demi, Nitrit, Nitrat değerlerinde düşme sağlar. Su kalitesindeki artış ile hayvanların su tüketimi fazlalaşır. Hayvanlar daha sağlıklı, tüyleri parlak, canlı ve dinamik olur. Doğum oranı artar.Bünyesindeki su kalitesi et kalitesini ve lezzetini arttırır. Ağırlıklarında artış olur. Süt verimi artar. Ayaklarda ödem, mantar ve midede gaz birikmesi problemleri azalır. Süt humması(Hipokalsemi) ve Eşin atılamaması(Retentio-Secundinarium) sorunu ortadan kalkar. Mastitis (meme iltihaplanması) hastalığı daha az görülür, sütteki somatik hücre sayısı azalır. Brucella bakterisinden kaynaklanan rahatsızlıklar azalır. Kullanılan vitamin ve antibiyotiklere daha az ihtiyaç duyulur. Dışkıdaki mikroorganizmalar kontrol altına alınır. Hastalık ortamı oluşması engellenir. Ahırlardaki koku ve gaz oluşumu azalır. Gübre kalitesi artar.
null

Kümes Hayvancılığı

Nitrit, Nitrat değerlerinde düşme sağlar. Salmonella bakteri kontrolü sağlanır.Tavuk dışkılarında amonyaktan kaynaklanan koku ve gaz oluşumu azalır.Dışkıdaki mikroorganizmalar kontrol altına alınır. Hastalık ortamı oluşması engellenir. Kullanılan vitamin ve antibiyotiklere daha az ihtiyaç duyulur. Hayvanlar daha sağlıklı, tüyleri parlak, canlı ve dinamik olur. Yemin ete dönüşüm oranında artış sağlanır. Ölüm oranı düşer. Bünyesindeki su kalitesi et kalitesini ve lezzetini arttırır. Ağırlıklarında artış olur. Su kalitesindeki artış ile su tüketimi fazlalaşır, yem tüketimi azalır. Yumurta kalitesinde artış sağlanır.Yumurta kabukları daha sert ve pürüzsüz olur. Daha fazla yumurta elde edilir. Nipel ve suluklarda kireç ve yosun oluşumu azalır. Nipel ağzında biriken yapışkan sıvı oluşumu azalır.

Water Vital® Su Yaşatma Teknolojisinin Uygulama ve Montaj