Haziran ayının ilk haftalarında WaterVital teknolojisi Genel Müdürü Hüseyin Balseven ile VonResort Hoteli ziyarete gittik. Elbette Bu teknolojiyi terciheden otel yetkilisi su canlılığına dolayısı ile çevre ve insan sağlığına ehemmiyet gösteriyordur diye düşünüyoruz.

Otelin bahçesinde ilk dikkatimizi çeken ise giriş kapısı önündeki kocaman kocaman kedi yem kaseleriydi. Kafamızı biraz kaldırdık duvarlara baktık ki, bu seferde fayanslara kabartılmış koca koca kedi tabloları gözümüze takıldı.

WaterVital yetkilisinden izin alarak kapıdaki görevli arkadaşlar ile sohbet etmek istedik, -Sanırım bu otel hayvana sayğılı bir patrona sahip, ki hayvanın midesini düşünen bir hotel sahibinin otel içinde müşterilerini ne keyifli odalar, ne keyifli alanlar ve yemekler ve de harika bir tatil bekliyor olmalı…
Görevli arkadaş tebessümle sözü bizden aldı.
Efendim geçmişte de kediler vardı bahçede, ama restaurant bölümüne girdiklerinde normal olarak bazı müşterilerimizi rahatsız edebiliyordu, Genel Müdürümüz Süleyman Gürpınar Bey görevi devr aldığında ilk iş olarak kediler için yemek bölümleri yaptı, bahçe bölümlerinin çok yerine kedi evleri yerleştirdi. Uzun süredir kedilerde misafirimiz değil sanki kadrolu otel personeli oldular ve gerek müşterilerimiz ve de gerekse müşterilerimizin çocukları canlı hayvanlarında özgürce yaşadığı bu ortamdan daha da keyif almaya başladı. Karnı doyan, barınakları olan kedilerimiz sanki eğitilmiş gibi kendi arealarında bağımsızca insanla barışık bir şekilde yaşamakta.
Bu sözler bizi derinden mutlu etti ve yavaş yavaş içeri alanlara yöneldik, duvarlar, lobideki süsler, zarif bir ruhun buralarda gezindiğini hissettiriyordu. Tablolara yaklaşıp dokundugumuzda onların birer sanatla bütünleşmiş seramik kabartmalar olduklarını öğrendik.

Biz acilen burada hissedilen-gezinen müthiş ruhun sahibini merak edip tanışmak için heyecanlandık. Ve odasına dogru yöneldiğimizde muhteşem eserlerin arasından Süleyman Bey in odasına girdik.
Sevgi ve saygının erdemi yüz hatlarına da işlemiş Süleyman Bey ile tanışma aşamasında konu hemen de kedilere savunmasız canlılara geldi. Uzun uzun bu insanın farkında olmadığına rağmen insan için mırlamalarıyla rehabilitasyon merkezinin üstadı olan kadrolu kediler hakkında konuştuk…
Sıra bahçeyi dolaşmaya geldiğinde kadrajımızın her karesinde hem insan sevgisi, hem hayvan sevgisi ve sanat uyarlamalarını birbirini tamamlar şekilde gördük.

Süleyman Bey in sözleri içinde şu kelimelerse Dostoyevski’nin bakış açısını bize anımsattı. “Kediler savaşmaz, başka canlıyı bıçaklamaz, canlıyı vurmaz, hırsızlık yapmaz onlar sadece bakıldığı zaman sevgi yayar, huzur yayar

Turizm cenneti Antalya da her açıdan tam donanımlı bir lider, bir CEO-Süleyman Bey ile sohbetimizde turizmin gelişimi, lokasyonun degerleri hakkındaki konuşmalar tam anlamıyla bu güzel topraklarda nasıl başarının yakalanabilecegi konusunda bize fikir verdi. Ve ögrendik ki çıtasını sürekli yükselten ve 100 e yakın ülkede seramiğe uyarladığı sanatla tercih edilen BİEN Seramiğin de işletme rüzgarları VonResort Hotele dokunmuş… Yaşam alanlarının zerafetini yakalamayı başarmış bü büyük oluşumun otel sektrörünede taze bir bakış açısı yakalattığı aşikar. Umudumuz bir çok otelde her canlının yaşam hakkına saygıyı gördüğümüz bu oluşumların hızla çogalması ve ülke ekonomimize katma deger katmasıdır.

VonResort Hotel bize bir şey daha öğretti “BAŞARI BİR BÜTÜNDÜR“. Tüm yönetim kadrosu ve destekleyici departmanlarıyla hiyerarşiyi sağlamış olan otel konsepti içinde Teknik Müdür Derya Öğütlü Bey İle de sohbet fırsatımız oldu. Geçtiğimiz yıllara oranla turis sayısı ve gelen ülke adedinde artma olduğunu, özellikle Rusya dan Türk Cumhuriyeltlerinden ve Avrupa dan gelen turistlerin tercih ettiklerini, bu tercih sebebleri içinde teknik alt yapınında etkisinin azımsanmayacak derecede etkili olduğunu, ve son dönemde WaterVital teknolojisi sayesinde turistlerin tamamına Türk çayını sevdirdiklerinide sözlerine ekledi.

WaterVital Su Yaşatma Teknolojilerinin bize sunduğu bu izlenim aktarımı için teşekkürlerimizi bir borç biliriz Z.Ç.