20 li yaşlarında otel sektörüne atılan Ömer BİLİBAY ile geçmişten geleceğe özellikle Antalya bölgesi otel teknik sorumlulugundaki gelişmeler konusunda sohbet ettik.

30 yıla yakın mesleki hayatında her sorumluluğunu aldığı otelde uzun soluklu faaliyet gösteren Ömer Bey gerek yurt içi, gerekse yurt dışı tecrübe birikimleriyle 2014 yılında RUBİ PLATINUM oteller zincirine teknik müdür olarak göreve başlar, adeti olduğu üzere her hizmet verdiği otele artı değerler katan ve otelin kalite çıtasını sürekli yükselten yönüyle hem oteline hem bölgesine katkılarıyla göze gelmektedir.

“En büyük erdem sabır ve dürüstlüktür” diyen Ömer Bey 1890 yataklı dev otel zincirinde başarının anahtarının yetki dağılımındaki tecrübelerin bütünü olduğunu da bize ifade etti.


Göreve başladığında ekipteki tüm sorumlularla fikir fırtınasına başlayan Ömer BİLİBAY, HK sorumlusu Aynur SARIKAYA’yı, FB sorumlusu Menan BALVAR’ı ve diğer yetkili arkadaşları dinler ve nerede ne tür sorunlar varsa tamamını rapor haline getirttirir.

Bizim dikkate aldığımız konunun başında ise “SU” ile ilğili olan kısımlardır elbette. Yine kendi ifadeleri ile; “Su hayattır, suya duyduğunuz sayğı kadar karşılık ve bereket görürsünüz!” sözleridir.

Çay kazanlarından, mutfak hijyenine kadar, havlusundan oda titizliğine kadar her noktanın kalitesi şüphesiz maddenin işlem gördüğü “Su” da saklıdır.
Bu bilinç ile derin araştırmalara giren Rubi Platınum Teknik Müdür’ü Ömer Bey yoğun araştırmalar neticesinde yeni teknolojilerle tanışır ki karşılaştığı teknoloji ilk anda inanılması zor iddialarda bulunmaktadır. Bu teknoloji “WATER VITAL SU YAŞATMA TEKNOLOJİSİ” dir.


Water Vital den geçen suya dokunan Ömer Bey, dokunduğu anda karşısındakinin mesnetsiz iddialar olmayacağını düşünüp kalite standardının üstünde bir nokta yakalayabileceği düşüncesiyle teknolojiyi derhal uygulamaya sokmayı önerir ve tüm yönetici ekip arkadaşlarının ortak kararıyla startı verdirir.

Olanlar imkansız denecek derecede etkili niteliktedir. Çay kazanlarında kaynayan Water Vıtal li sularla mükemmel tadda ve çok net renkte kireçsiz, klorsuz, tortusuz ve dahada önemlisi müdahalesiz bardaklarda muhteşem görsellikler ile kalitenin son noktası yakalanmıştır.

Bulaşıkhanelerde her tabak ve cam ürünler çok hızlı temizlenmekte parlatıcı ve klor lekelerinden eser kalmamaktadır, ya çamaşırlar onlarda ilk kullanım kalite ve renginde kalmaktadır ve üstelik kısa bir süre içinde tüm otel deterjanı ve otel kimyasallarında %50 ye varan kısmalar olmakta bu da otel bütcesine azımsanmayacak maddi varlığın otel bünyesinde kalmasını sağlamaktadır.

Aynur SARIKAYA Hanım’ın da sözlerini aktarmadan geçmemek lazım diye düşünüyorum, “Tüm personelim şimdi daha rahat çalışıyor kısa sürede oda hijyeni az çaba ile yakalanıyor, gerek aynalar gerek seramik kısımlar tek silimde ışıl ışıl.”
Bu sözler bir Türk Teknolojisi olan Water Vıtal’in ne denli sektöre etkili katkılar sağladığının açıkca bir göstergesi diye düşünüyorum ve tüm Rubi Platınum müdürlerine ve yetkililerine bu samimi paylaşımları için teşekkürü bir borç hissediyorum.
z.ç